Makijaże

Profesjonalnie wykonany makijaż potrafi podkreślić to, co piękne i ukryć ewentualne niedoskonałości. W zależności od jego rodzaju, temperamentu osoby i okoliczności, na którą jest wykonywany, może być niemal niewidoczny, fantazyjny, uwodzicielski, mniej lub bardziej odważny.

Nie jest tajemnicą, że kobieta zadowolona ze swego odbicia w lustrze, jest bardziej pewna siebie, a jej samoocena wzrasta, w parze z tym idzie lepsze samopoczucie. Szczęśliwe i przekonane o swej atrakcyjności osoby emanują pozytywną aurą, która z kolei sprawia, że otoczenie postrzega je, jako ludzi sukcesu.

Jednym zdaniem, dajmy sobie szansę, by poczuć się piękną, a świat na pewno tego nie przeoczy.

 

Makijaż dzienny – jego głównym zadaniem jest wydobycie i podkreślenie naturalnego piękna oraz zatuszowanie ewentualnych niedoskonałości, nie stwarzając jednocześnie efektu „maski”.  Makijaż taki powinien pozostawać niemal niezauważalny i subtelny, aby to osiągnąć konieczne jest zastosowanie kosmetyków o lekkiej konsystencji i stonowanej kolorystyce.

 

Makijaż wieczorowy – ma za zadanie sprawić, że poczujemy się wyjątkowe, a wszystkie oczy zwrócą się w naszą stronę. W przeciwieństwie do makijażu dziennego odznacza się zdecydowanie większą intensywnością. Z uwagi na fakt, że prezentujemy się w nim zazwyczaj w sztucznym oświetleniu, konieczne jest zastosowanie mocniejszych akcentów kolorystycznych, tak aby nie „zginął” w półmroku. Wieczór to czas, kiedy można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i ekstrawagancji, jak najbardziej możemy, więc zastosować w makijażu efekty blasku i połysku, drobinek brokatu oraz mocno wytuszowanych rzęs.

 

Makijaż ślubny – łączy w sobie cechy makijażu dziennego i fotograficznego. Jego zadaniem jest sprawić, aby panna młoda wyglądała świeżo, promiennie i zachwycająco od momentu błogosławieństwa, poprzez zdjęcia, ceremonię, aż po ostatni taniec weselny.  Make-up powinien być spójny z bukietem oraz suknią ślubną.  Niezwykle ważna jest jego trwałość, pamiętajmy, bowiem, że narażony będzie na łzy wzruszenia, pocałunki składających życzenia, wreszcie na całonocne niekiedy pląsy, taką trwałość zapewni profesjonalna aplikacja i odpowiednie kosmetyki utrwalające.

 

Makijaż fotograficzny – jest najbardziej wymagającym z makijaży, z uwagi na fakt jak czule i bezlitośnie fotografia wyłapuje wszelkie niedoskonałości. Podstawowymi kryteriami dobrze wykonanego makijażu tego typu są: idealne krycie, doskonałe zmatowienie, precyzyjne i czyste wykonanie oraz umiejętne wykorzystanie wiedzy o odziaływaniu różnego rodzaju typów oświetlenia, gdyż temperatura i intensywność światła odgrywają bardzo istotną rolę w makijażu fotograficznym. Dobrze wykonany makijaż fotograficzny powinien współgrać z koncepcją, stylem i klimatem fotografii.